Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy KPK

 • warsztaty ornitologiczne
  warsztaty ornitologiczne
 • na warsztatach
  na warsztatach
 • Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze
  Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze
 • warsztaty ornitologiczne
  warsztaty ornitologiczne
SZYMBARK
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW
Warsztaty zimowe
Dzień Krajobrazu

„II rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku”

Już po raz drugi Ośrodek Edukacji Ekologicznej zorganizował dwudniowe rodzinne warsztaty herpetologiczne. Tym razem odbyły się w pierwszej dekadzie maja, by móc się bliżej przyjrzeć gatunkom wymagającym wyższych temperatur do zwiększonej aktywności. Uczestnicy, pogoda i zwierzęta dopisali! Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

Zimowe warsztaty 2014’

Każda pora roku w przyrodzie jest odmienna i bardzo interesująca. Także zima kryje mnóstwo tajemnic, które warto zgłębiać.
By zachęcić do poznawania tych tajemnic dzieci i młodzież z terenu Gminy Stężyca i okolic Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował w poszczególnych szkołach „Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej”. Zainteresowanie warsztatami było ogromne, ostatecznie uczestniczyły w nich 872 osoby. Warsztaty sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

„Ślimak, ślimak pokaż rogi…”

„Ślimak, ślimak pokaż rogi…” pomysł na przeprowadzenie zajęć o takiej tematyce podsunęły same dzieci. Obserwując je podczas różnych warsztatów terenowych zauważyliśmy, że pierwszymi zwierzętami, jakie łapią do rączek są właśnie ślimaki. Chcąc rozwijać ich zainteresowanie tą grupą zwierząt Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku postanowił zorganizować warsztaty, na których zdobędą elementarną wiedzę i poznają ciekawostki.  

Przyrodniczy bieg na orientację w Szymbarku

9 października OEE w Szymbarku zorganizował "Przyrodniczy bieg na orientację". Udział w imprezie wzięła młodzież gimnazjalna z ZKiW w Gołubiu. Ideą biegu przyrodniczego było umożliwienie młodzieży, jeszcze lepszego poznania specyfiki KPK i jego walorów oraz pokazanie młodym ludziom, że teren parku krajobrazowego jest świetnym miejscem, aby w pięknych okolicznościach przyrody uprawiać aktywny wypoczynek. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 

"Naturalnie zakręceni" na Kaszubach

Od 14 czerwca TVP1 rozpoczęła emisję 12-odcinkowego cyklu "Naturalnie zakręceni" .Dwójka prowadzących - Dominik Ostrowski, gitarzysta rockowy oraz Michał Adamczyk, dziennikarz telewizyjnych "Wiadomości", wędrując po Polsce w poszukiwaniu najciekawszych pod względem przyrodniczym, turystycznym i gospodarczym obszarów Natura 2000 w Polsce dotarli na Kaszuby, którym w całości poświęcony został 7 odcinek cyklu, wyemitowany w sobotę 26.07. na antenie TVP1.