przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Lista podstron:

Owocne Grzybobranie 2019

z dnia 17-10-2019

Termin tegorocznego festynu edukacyjnego zbiegł się z czasem obfitości, a wręcz wysypu grzybów na Kaszubach – więc uczestnicy przyjechali z wielkimi nadziejami na owocne grzybobranie...  

czytaj więcej ...

Konkurs na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020

z dnia 17-09-2019

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu serdecznie zachęca do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2020.  

czytaj więcej ...

Warsztaty rodzinne „Motyle i latające smoki”

z dnia 02-09-2019

W tym roku warsztaty entomologiczne w  Szymbarku ściągnęły pasjonatów motyli wraz z rodzinami, ale również zaintrygowanych zagadnieniem – czym właściwie są te „latające smoki”?  

czytaj więcej ...

Owadzie Spotkania

z dnia 03-07-2019 czytaj więcej ...

IX Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku

z dnia 15-05-2019

Dlaczego obuwik zwyczajowo nazywany jest trzewikiem? Jakie storczyki możemy spotkać na terenie KPK? Jak zachować się podczas spotkania ze żmiją zygzakowatą? Jak zabezpieczyć się przed kleszczami? Na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas IX Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych w Szymbarku zorganizowanych przez Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej.  

czytaj więcej ...

Robimy ptasie pyzy, czyli mądre dokarmianie ptaków w OEE

z dnia 04-01-2019

Z nastaniem chłodów i śniegu ptasie bractwo zaczyna odwiedzać miejsca, w których ludzie wykładają im pokarm. Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, aby im nie zaszkodzić? Czy chleb, tak często trafiający do karmników, jest dla nich odpowiednim pokarmem? Jak przyrządzić ptasie pyzy? Odpowiedź na te pytania poznali uczniowie szkół z terenu powiatu kartuskiego na zimowych warsztatach organizowanych przez OEE w Szymbarku.

czytaj więcej ...

Opowieści kamienia polnego- warsztaty w OEE w Szymbarku

z dnia 12-12-2018

Czy opowieści kamienia polnego mogą być ciekawe? Okazuje się, że mogą i to bardzo. Mieli okazję się o tym przekonać uczniowie z ZKiW w Szymbarku podczas warsztatów zorganizowanych przez OEE w Szymbarku.

czytaj więcej ...

Kaszubski spacer z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

z dnia 14-11-2018

Ostatniego dnia października KPK i OEE wpisując sie w obchody Międzynarodowego Dnia Krajobrazu zorganizowały spacer krajobrazowy pod hasłem "Ochrona krajobrazu z korzyścią dla nas" dla uczniów ze SP w Brodnicy Górnej. Trasa spaceru liczyła około 10 km i przebiegała z Chmielonka do Brodnicy Górnej.  

czytaj więcej ...

Grzybobranie w Ośrodku Eduakcji Ekologicznej

z dnia 11-10-2018

W ubiegły czwartek gościliśmy szkoły z terenu powiatu kartuskiego na kolejnym Grzybobraniu. Pomimo dosyć mizernego, jak dotąd sezonu grzybowego, postanowiliśmy udowodnić, że grzyby w lasach jednak są, a wystarczy ich tylko trochę intensywniej poszukać.

czytaj więcej ...

"Wilcza wataha- społeczność doskonała"- warsztaty w OEE w Szymbarku

z dnia 26-09-2018

Wilk Szary­­ to  drapieżnik który od zawsze wzbudza w ludziach rozmaite, czasami skrajne emocje. Od tego roku w ofercie Ośrodka Edukacji Ekologicznej pojawił się nowy temat warsztatów, który cieszy się bardzo dużą popularnością - „Wilcza wataha- społeczność doskonała”. Celem warsztatów jest przybliżenie codziennego życia watahy, nauka rozpoznawania śladów oraz spotkanego zwierzęcia.

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark