przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Warsztaty rodzinne „Motyle i latające smoki”

z dnia 02-09-2019

W tym roku warsztaty entomologiczne w  Szymbarku ściągnęły pasjonatów motyli wraz z rodzinami, ale również zaintrygowanych zagadnieniem – czym właściwie są te „latające smoki”?  

czytaj więcej ...

Owadzie Spotkania

z dnia 03-07-2019 czytaj więcej ...

IX Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku

z dnia 15-05-2019

Dlaczego obuwik zwyczajowo nazywany jest trzewikiem? Jakie storczyki możemy spotkać na terenie KPK? Jak zachować się podczas spotkania ze żmiją zygzakowatą? Jak zabezpieczyć się przed kleszczami? Na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas IX Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych w Szymbarku zorganizowanych przez Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej.  

czytaj więcej ...

Robimy ptasie pyzy, czyli mądre dokarmianie ptaków w OEE

z dnia 04-01-2019

Z nastaniem chłodów i śniegu ptasie bractwo zaczyna odwiedzać miejsca, w których ludzie wykładają im pokarm. Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, aby im nie zaszkodzić? Czy chleb, tak często trafiający do karmników, jest dla nich odpowiednim pokarmem? Jak przyrządzić ptasie pyzy? Odpowiedź na te pytania poznali uczniowie szkół z terenu powiatu kartuskiego na zimowych warsztatach organizowanych przez OEE w Szymbarku.

czytaj więcej ...

Opowieści kamienia polnego- warsztaty w OEE w Szymbarku

z dnia 12-12-2018

Czy opowieści kamienia polnego mogą być ciekawe? Okazuje się, że mogą i to bardzo. Mieli okazję się o tym przekonać uczniowie z ZKiW w Szymbarku podczas warsztatów zorganizowanych przez OEE w Szymbarku.

czytaj więcej ...

Kaszubski spacer z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

z dnia 14-11-2018

Ostatniego dnia października KPK i OEE wpisując sie w obchody Międzynarodowego Dnia Krajobrazu zorganizowały spacer krajobrazowy pod hasłem "Ochrona krajobrazu z korzyścią dla nas" dla uczniów ze SP w Brodnicy Górnej. Trasa spaceru liczyła około 10 km i przebiegała z Chmielonka do Brodnicy Górnej.  

czytaj więcej ...

Grzybobranie w Ośrodku Eduakcji Ekologicznej

z dnia 11-10-2018

W ubiegły czwartek gościliśmy szkoły z terenu powiatu kartuskiego na kolejnym Grzybobraniu. Pomimo dosyć mizernego, jak dotąd sezonu grzybowego, postanowiliśmy udowodnić, że grzyby w lasach jednak są, a wystarczy ich tylko trochę intensywniej poszukać.

czytaj więcej ...

"Wilcza wataha- społeczność doskonała"- warsztaty w OEE w Szymbarku

z dnia 26-09-2018

Wilk Szary­­ to  drapieżnik który od zawsze wzbudza w ludziach rozmaite, czasami skrajne emocje. Od tego roku w ofercie Ośrodka Edukacji Ekologicznej pojawił się nowy temat warsztatów, który cieszy się bardzo dużą popularnością - „Wilcza wataha- społeczność doskonała”. Celem warsztatów jest przybliżenie codziennego życia watahy, nauka rozpoznawania śladów oraz spotkanego zwierzęcia.

czytaj więcej ...

"Motyle i latające smoki"- warsztaty w OEE w Szymbarku

z dnia 18-07-2018

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy w OEE w Szymbarku mocnym entomologicznym akcentem organizując Rodzinne Warsztaty entomologiczne "Motyle i latające smoki". Zajęcia były skierowane do dzieci w wieku powyżej 3 lat pod opieką pełnoletnich opiekunów. Jedną z wielu atrakcji warsztatów było nocne świecenie na owady, czyli warsztaty rozpoznawania zwabionych w terenie motyli i innych owadów.  

czytaj więcej ...

Majówka entomologiczna dla przedszkolaków- warsztaty OEE

z dnia 12-06-2018

Pod koniec maja OEE zorganizował Majówkę entomologiczną dla przedszkolaków. Były to już kolejne warsztaty organizowane z myślą o naszych najmłodszych odbiorcach.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark