przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Półmetek wakacji 2017’ w OEE

z dnia 04-08-2017

Wakacje trwają w najlepsze, a my postanowiliśmy podsumować pierwszą ich połowę. Ten letni okres rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. W dniach 26-28.06. współorganizowaliśmy szkolenie entomologiczne poświęcone motylom i ważkom. Uzbrojeni w siatki entomologiczne, pod przewodnictwem prowadzącego warsztaty Grzegorza Jędro ze Słowińskiego Parku Narodowego przeczesywaliśmy kaszubskie łąki i zaglądaliśmy nad jeziora w poszukiwaniu owadów.  

czytaj więcej ...

„Majówka entomologiczna”

z dnia 19-06-2017

06.06.2017 r. odbyły się ostatnie zaplanowane na 2017 rok warsztaty edukacyjne z cyklu „Majówka entomologiczna”. Zajęcia były adresowane do grup przedszkolnych z terenu powiatu kartuskiego. Wzorem lat ubiegłych zajęcia prowadzone były przez entomologa, a ich głównym celem było oswojenie uczestników z owadami i podkreślenie niezwykle istotnej roli jaką pełnią w przyrodzie jako najliczniejsza grupa zwierząt.  

czytaj więcej ...

Warsztaty siedliskowe 2017’ dla pracowników PZPK

z dnia 13-06-2017

W dniach 6-8 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologicznej odbyły się Warsztaty Siedliskowe 2017’ dla pracowników PZPK.  

czytaj więcej ...

VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Szymbarku

z dnia 16-05-2017

VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze już za nami, gościliśmy przedstawicieli 9 szkół z terenu powiatu kartuskiego (400 uczestników). Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy pięciu oddziałów Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Zielonej Szkoły w Schodnie i Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.  

czytaj więcej ...

Wyniki konkursu „Praca plastyczna przedstawiającą gatunek motyla występującego na terenie KPK”

z dnia 11-05-2017

Przedmiotem konkursu była praca plastyczna, wykonana w całości z odpadów i materiałów przeznaczonych do recyklingu, przedstawiająca gatunek motyla występującego na terenie KPK.

czytaj więcej ...

„IV rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku”

z dnia 13-04-2017

Już po raz czwarty Ośrodek Edukacji Ekologicznej zorganizował dwudniowe rodzinne warsztaty herpetologiczne. Tegoroczne warsztaty zostały skierowane do dzieci pod opieką pełnoletnich opiekunów z terenu województwa pomorskiego. Uczestnicy, pogoda i zwierzęta dopisały! Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

VII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze

z dnia 05-04-2017

Zapraszamy Opiekunów i uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego do udziału w: „Siódmych wiosennych warsztatach przyrodniczych”, które rozpoczną się 27 kwietnia 2017 r. o godzinie 9:00 przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

czytaj więcej ...

XII Gminny Konkurs Ekologiczny

z dnia 31-03-2017

W mijającym tygodniu, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gołubiu odbył się XII Gminny Konkurs Ekologiczny. Przedsięwzięcie jest doskonałym przygotowaniem młodszych dzieci z klas IV-VI do późniejszego udziału w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  

czytaj więcej ...

„Cztery pory roku w przyrodzie”

z dnia 23-03-2017

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w sposób symboliczny zainaugurowaliśmy cykl warsztatów "Cztery pory roku w przyrodzie". Warsztaty będą obrazować zmiany, które zachodzą w przyrodzie w poszczególnych porach roku i zachęcać do zgłębiania wiedzy przyrodniczej niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych.  

czytaj więcej ...

Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Herpetologiczne w OEE w Szymbarku

z dnia 07-03-2017

Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Herpetologiczne w OEE w Szymbarku w dniach 7.04.2017 i 8.04.2017.

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark