przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Ferie zimowe nie tylko z nazwy…

z dnia 27-01-2017

Tegoroczne ferie zimowe w OEE były wyjątkowe. Przede wszystkim miłą niespodziankę sprawiła pogoda, która tym razem dopisała, sprawiając że te ferie były zimowe nie tylko z nazwy.  

czytaj więcej ...

„Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej 2016 – podsumowanie”

z dnia 30-12-2016

W ramach organizacji warsztatów z cyklu „Zimowe warsztaty 2016” odwiedziliśmy 19 placówek z terenu województwa pomorskiego. Dzieci uczestniczyły w następujących warsztatach: „Czy wiewiórki zasypiają na zimę?”, „Zimowe kłopoty roślin i zwierząt”, „Kaszuby w lodowym uścisku”, „Tajemnice z życia sów. Ekologia i ochrona czynna”.  

czytaj więcej ...

„Rozpoczęcie zimowych warsztatów 2016 z sowami w tle”

z dnia 21-11-2016

W minionym tygodniu, po raz  szósty rozpoczęliśmy cykl „Zimowych warsztatów”. Tegoroczną edycję rozpoczęły warsztaty pt. „Tajemnice z życia sów. Ekologia i ochrona czynna”. Niezawodne podczas warsztatów okazały się nasze nowo zakupione rzeźby puchacza, puszczyka i sóweczki.  

czytaj więcej ...

Projekt „Matczé zélé (mięta) czyli poczuj miętę do przyrody”

z dnia 04-11-2016

Matczé zelé (mięta) czyli poczuj miętę do przyrody” jest projektem realizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Do współpracy przy realizacji projektu zaproszono Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z edukacji ekologicznej „Dzikie jadalne – dzikie niejadalne”.

czytaj więcej ...

Powiatowe grzybobranie 2016’ w OEE w Szymbarku

z dnia 30-09-2016

27 września Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował dla szkół z terenu powiatu kartuskiego „Grzybobranie”. Na zaproszenie odpowiedziało 11 szkół z terenu powiatu kartuskiego i okolic.  

czytaj więcej ...

„Ekologiczne kolonie dla młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska”

z dnia 22-07-2016

Podczas trwających wakacji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej gościliśmy grupę dzieci i młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska. Kolonie zostały zorganizowane przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych i Zarząd Dzielnicy Olszynka. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

Bioróżnorodność w Kartuzach - zapraszamy!!!!

z dnia 20-07-2016

„Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” już w tą sobotę w Kartuzach w Parku Solidarności!
 

czytaj więcej ...

„Przyroda i Matematyka pod Żaglami”

z dnia 14-06-2016

Ośrodek Edukacji Ekologicznej z Szymbarka włączył się do organizacji część przyrodniczej spotkania naukowego „Przyroda i Matematyka pod Żaglami”, adresowanego do  uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego. Głównym  organizatorem całego przedsięwzięcia było Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Naukowy piknik odbył się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze, nad jeziorem Brodno Wielkie i został dofinansowany przez WFOŚiGW w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

„VI majówka entomologiczna dla przedszkolaków”

z dnia 25-05-2016

Przez cały maj Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku organizował „Majówki entomologiczne dla przedszkolaków” z terenu Gminy Stężyca.  

czytaj więcej ...

„III rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku”

z dnia 20-05-2016

Tegoroczne rodzinne warsztaty herpetologiczne zostały skierowane do dzieci pod opieką rodziców z Szymbarka i okolic. Organizacją zajęli się Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Przedszkole przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Uczestnicy, pogoda i zwierzęta dopisały! Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark