przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Poznajemy przyrodę okolic naszej Szkoły.

z dnia 29-04-2016

Obchody Dnia Ziemi w Goręczynie stały się doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów z edukacji ekologicznej skupiającej się głównie na poznawaniu przyrody najbliższej okolicy Szkoły.

czytaj więcej ...

XI Gminny Konkurs Ekologiczny

z dnia 29-04-2016

W ubiegłym tygodniu, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gołubiu odbył się XI Gminny Konkurs Ekologiczny. Przedsięwzięcie jest doskonałym przygotowaniem młodszych dzieci z klas IV-VI do późniejszego udziału w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  

czytaj więcej ...

Ekologiczna gra terenowa „Pogoń za wiosną”

z dnia 04-04-2016

Już po raz szósty Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku wraz z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym zorganizował „Wiosenne warsztaty przyrodnicze”. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy (przedstawiciele dziesięciu szkół z terenu powiatu kartuskiego) mieli okazję sprawdzić/poszerzyć swoją wiedzę w Ekologicznej Grze Terenowej „Pogoń za wiosną”.  

czytaj więcej ...

„Przyjaciel sowy”

z dnia 25-03-2016

Marzec jest miesiącem, w którym większość gatunków sów występujących w Polsce ma okres godowy. Jest to doskonały moment na propagowanie wiedzy o tej grupie ptaków. Warsztaty przyrodnicze o nazwie „Przyjaciel sowy” odbyły się więc we wszystkich publicznych przedszkolach z terenu Gminy Stężyca.  

czytaj więcej ...

Witaj wiosno!

z dnia 24-03-2016

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych współorganizował warsztaty ekologiczne "Powitanie Wiosny - Jak przyroda budzi się do życia" w Centrum Kultury Kaszubskiej w Strzelnicy.

czytaj więcej ...

„Ferie 2016’ w Ośrodku Edukacji Ekologicznej”

z dnia 26-02-2016

Podczas tegorocznych ferii po raz kolejny w OEE w Szymbarku gościliśmy podopiecznych Domu Dziecka w Kartuzach. Celem jaki postawiliśmy sobie tym razem organizując wypoczynek grupie z Domu Dziecka było umożliwienie podopiecznym jeszcze lepszego poznania specyfiki KPK i jego walorów oraz pokazanie młodym ludziom, że poznawanie parku krajobrazowego może być świetną zabawą.  

czytaj więcej ...

„Ptasie zimowanie” i nie tylko

z dnia 17-12-2015

Już po raz szósty OEE w Szymbarku zorganizował „Zimowe warsztaty”. Jak co roku nasi instruktorzy odwiedzili szkoły z terenu powiatu kartuskiego. Uczniowie zgłębiali wiedzę na następujące tematy: „Ptasie zimowanie”, „Kaszuby w lodowym uścisku” i „Zimowe kłopoty roślin i zwierząt”.

czytaj więcej ...

„Wewnętrzne szkolenie dla pracowników PZPK w Szymbarku”

z dnia 27-11-2015

W dniach 17-19. XI. 2015. w OEE w Szymbarku odbyło się szkolenie dla pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Warsztaty obejmowały wybrane zagadnienia inwazyjności obcych gatunków oraz tworzenie scenariuszy warsztatów z edukacji ekologicznej zgodnych z podstawą programową i stoisk promocyjnych PZPK.  

czytaj więcej ...

Powiatowe grzybobranie 2015’ w OEE w Szymbarku

z dnia 06-10-2015

W drugiej połowie września Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował dla szkół z terenu powiatu kartuskiego „Grzybobranie”. Na zaproszenie odpowiedziało 10 szkół z terenu powiatu kartuskiego (ok. 500 uczestników). Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą, podzielono ją na dwa dni. Warsztaty dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

„Ekologiczne kolonie dla młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska”

z dnia 07-09-2015

Na zakończenie tegorocznych wakacji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej gościliśmy grupę młodzieży z Dzielnicy Olszynka, z Gdańska. Kolonie zostały zorganizowane przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych i Zarząd Dzielnicy Olszynka. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark