przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

„Dzieci z Ukrainy w Szymbarku”

z dnia 07-09-2015

W sierpniu gościliśmy grupę dzieci z Ukrainy. Głównymi organizatorami pobytu byli: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji z Sopotu i Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

„Wakacyjny pobyt podopiecznych Domu Dziecka z Kartuz w OEE”

z dnia 07-09-2015

Wychowankowie Domu Dziecka przez dwa tygodnie uczestniczyli w wielu terenowych warsztatach z edukacji ekologicznej, łącząc zdobywanie wiedzy przyrodniczej ze świetną zabawą.  

czytaj więcej ...

„Warsztaty siedliskowe 2015”

z dnia 06-07-2015

Już po raz kolejny Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował dla swoich pracowników warsztaty siedliskowe. Tegoroczna edycja poświęcona została rozpoznawaniu chronionych siedlisk przyrodniczych leśnych: 9110-1 Kwaśna buczyna niżowa (Luzulo pilosae-Fagetum), 9130-1 Żyzna buczyna niżowa (Galio odorati-Fagetum) i 9190 Kwaśne dąbrowy (Quercetea robori-petraeae) oraz ich najczęstszych lokalnie postaci zastępczych. Głównym organizatorem była Pani Monika Rekowska (OEE w Szymbarku), a prowadzącym Pan Sebastian Nowakowski (PKMW).  

czytaj więcej ...

„Dzieci i młodzieży romska z Humennego w OEE w Szymbarku”

z dnia 06-07-2015

W dniach od 29.06.2015 do 05.07.2015 gościliśmy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku dzieci i młodzież romską z Humennego na Słowacji. Głównym organizatorem pobytu dzieci na Pomorzu byli Dariusz  Podbereski i Kościerski Dom Kultury.
 

czytaj więcej ...

"Skupieni Wokół Kaszubskich Jezior"

z dnia 06-07-2015

W czerwcu 2015 OEE zorganizował warsztaty z limnologiem i hydrobiologiem dla klas gminazjalnych ZKiW w Szymbarku przez co włączyło się do realizowanego projektu przez Szkołę pt: "Skupieni Wokół Kaszubskich jezior". Projekt jest realizowany we współpracy ze Zrzeszeniem Kaszubsko–Pomorskim w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi PO RYBY 2007-2013 pn. "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".  

czytaj więcej ...

"My na Pomorzu"

z dnia 23-06-2015

„My na Pomorzu” to akcja społeczna Wojewody Pomorskiego skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w konkursie wzięło 70 zespołów z kilkudziesięciu szkół województwa pomorskiego. Jedną z nagród dodatkowych przyznanych przez Komisję Konkursową, a ufundowanych przez współorganizatora konkursu - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, był pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Zdobywcą nagrody okazali się uczniowie z klasy 1d ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

Nauka z żaglami w tle

z dnia 12-06-2015

Samorząd Województwa Pomorskiego ogłosił rok 2015 Rokiem Matematyki na Pomorzu. Wojewódzki Fundusz Ochrony   Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Kaszubski Park Krajobrazowy zaangażowały się w część przyrodniczą organizowanego przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach spotkania naukowego Matematyka pod Żaglami adresowanego do  uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego.  

czytaj więcej ...

„Majówka entomologiczna 2015”

z dnia 01-06-2015

29.05.2015 r. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zorganizował ostatnie zaplanowane na ten rok warsztaty z cyklu „Majówka entomologiczna”. W projekcie wzięły udział przedszkola i szkoły z terenu powiatu kartuskiego (30 grup o łącznej liczbie 655 uczestników). Głównym celem warsztatów było oswojenie uczestników z owadami i podkreślenie roli owadów w przyrodzie jako najliczniejszej grupy zwierząt.  

czytaj więcej ...

„II rodzinne warsztaty herpetologiczne w Szymbarku”

z dnia 19-05-2015

Już po raz drugi Ośrodek Edukacji Ekologicznej zorganizował dwudniowe rodzinne warsztaty herpetologiczne. Tym razem odbyły się w pierwszej dekadzie maja, by móc się bliżej przyjrzeć gatunkom wymagającym wyższych temperatur do zwiększonej aktywności. Uczestnicy, pogoda i zwierzęta dopisali! Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

czytaj więcej ...

V Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w Szymbarku

z dnia 30-04-2015

W minionym tygodniu odbyły się „V wiosenne warsztaty przyrodnicze w Szymbarku” pod hasłem przewodnim ”Wiosna w przyrodzie”.. Uczestniczyło w nich 14 szkół z powiatu kartuskiego i okolic (500 uczestników). Głównymi organizatorami byli Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Kaszubski Park Krajobrazowy.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark