przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: oee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 684 69 26

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce- warsztaty OEE w Szymbarku

z dnia 07-06-2018

Pod koniec maja OEE w Szymbarku zorganizował w okolicznych szkołach Warsztaty z edukacji przyrodniczej „Dzikie zioła w kuchni i kosmetyce". Podczas warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, że rośliny, które rosną w naszym najbliższym otoczeniu: w przydomowych ogródkach, przy ogrodzeniach, w otoczeniu szkoły, a które my często określamy jako chwasty, są w rzeczywistości wartościowymi ziołami, które możemy w różny sposób wykorzystać, z pożytkiem dla nas samych.
 

czytaj więcej ...

Obchody Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie

z dnia 21-05-2018

W czwartek 17 maja Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej wzięły udział w imprezie ekologicznej organizowanej przez Oddział Powiatowy LOP w Kościerzynie w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Impreza, która odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna i Starosty Powiatu Kościerskiego, ma już swoją historię i co roku przyciąga liczną rzeszę uczniów ze szkół z terenu Powiatu Kościerskiego. Tematami tegorocznego Dnia Ziemi były "Ekosystem Lasu" i "Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami".

czytaj więcej ...

VIII Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku

z dnia 09-05-2018

 Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze to impreza ekologiczna, która już na stałe wpisała się w kalendarze szkół z powiatu kartuskiego. Jak co roku pod koniec kwietnia uczniowie zjeżdżają do OEE w Szymbarku, aby wziąć udział w warsztatach przyrodniczych i wypatrywać oznak wiosny. Tematem tegorocznych VIII Wiosennych Warsztatów Przyrodniczych były owady zapylające, które są najtroskliwszymi i niezastąpionymi opiekunami każdego ogrodu.  

czytaj więcej ...

"Pomagamy ptakom przetrwać zimę" - warsztaty edukacyjne OEE w Szymbarku

z dnia 22-12-2017

Na początku grudnia OEE przeprowadził w okolicznych szkołach podstawowych cykl warsztatów "Pomagamy ptakom przetrwać zimę" oraz "Dokarmianie zwierząt w zimie". Podglądanie ptaków przy karmniku jest często pierwszą okazją dzieci do spotkania z nimi i nauczenia się rozpoznawania pospolitych gatunków. Jako, że z nastaniem chłodów i śniegu ptasie bractwo zaczyna odwiedzać miejsca, w których ludzie wykładają im pokarm, grudzień to idealny miesiąc żeby edukować młodych amatorów obserwowania ptaków.  

czytaj więcej ...

Konkurs „Krajobrazy !Pomorza” rozstrzygnięty. Wygrywają wschody i zachody słońca, morze i kaszubskie jeziora

z dnia 06-12-2017 czytaj więcej ...

Kochasz pomorskie krajobrazy? Zrób zdjęcie i wygraj 700 zł. Konkurs z okazji Dnia Krajobrazu 2017

z dnia 09-11-2017

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.  

czytaj więcej ...

„VII Grzybobranie w Szymbarku”

z dnia 05-10-2017

Grzyby zajmują w przyrodzie bardzo szczególne miejsce. Tworzą osobne królestwo. Spełniają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu „leśnego organizmu”. Zawierają bardzo bogaty zestaw enzymów, które rozkładają i wprowadzają w obieg leśnego życia wiele substancji organicznych.  

czytaj więcej ...

II Ogólnopolskie Szkolenie Edukatorów „ED-EK na grzybach”

z dnia 29-09-2017 czytaj więcej ...

Dzień Krajobrazu 2017 w OEE - zapraszamy na rajd rowerowy

z dnia 29-09-2017

Zapraszamy na rajd rowerowy "Rowerem przez Kaszuby" organizowany w ramach obchodów Dnia Krajobrazu. Podczas rajdu zobaczymy najbardziej atrakcyjne krajobrazowo miejsca na Pojezierzu Kaszubskim. Rozpoczęcie rajdu 7.10.2017 o godz. 10:00 pod OEE w Szymbarku.  

czytaj więcej ...

Młodzież z Hiszpanii w OEE

z dnia 25-08-2017

W minionym tygodniu gościliśmy w Szymbarku młodzież z Hiszpanii. Grupa przebywała u nas w ramach projektu „Lato z Polską” organizowanego przez Wspólnotę Polską.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Następna

Copyright © OEE w Szymbarku, Szkolna 1a, 83-315 Szymbark